שם

אימייל

ילד פעם - סיפור שהיה באמת:
 
לפני שנים רבות נפגשו אורי וינשטוק ולי גאון במהלך שירותם בצבא.
אורי היה גנרל בלהקה צבאית ולי הייתה לוחמת אמיצה בגיזרת החינוך.
בעודם פועלים בצוותא במשימות הצבא נרקמה בין השניים ידידות מופלאה.
כעבור זמן לא רב התגבשה תכנית סודית להקליט תקליט עם שירי ילדים כמו פעם.
וכך בפעולה אמיצה בשטח עירוני ביום סגריר אחד ישבו אורי ולי בבית קפה תל אביבי קטן ונתנו את האות לתחילת העבודה.
במשך תקופה ארוכה כתבו והלחינו שיר אחר שיר, מנגינה אחר מנגינה ולאחר שלוש שנים נאספו 13 שירים חדשים למה שלימים יהיה התקליט "ילד פעם".
 
 
 
שליחים יצאו לרחבי הארץ לתור אחר נגנים מהשורה הראשונה שישתתפו בתקליט.
לא חלף זמן רב והללו נמצאו:
עם רעמת תלתלים וקומה זקופה הגיח אייל הלר יחד עם ששת מיתריו והפליא לנגן בגיטרות. כעבור ימים ספורים הצטרפו למסע גם המכה בתוף מתן אפרת שבא עם סנר שחור ויפה ומצילות קטנות במיוחד, וניר מימון שאחז בגיטרה בס והתנדב גם להקריא מסרים בתקליט.
אורי ולי הרגישו שיהיה יותר כיף לכולם אם יצטרף אליהם עוד זמר כדי לחזק את רוחם. חיפשו בנרות וגם בפנסים ומצאו את גבי סידון הרוכב על סוסים ובחרו בו ללא היסוסים. מקסים.
 
הכל כבר התחיל להישמע מצויין אך עדיין חסר משהו קטן. "אולי חליל?" שאל אחד האנשים. "בוודאי שחליל" צעקו כולם וגייסו את סלעית להב למצלול המושלם.
 
או אז החל המסע האמיתי – החזרות.
בשעות לא שעות, ימים לא ימים, בשמש ובגשם, באור ובצללים – נפגשו השבעה והחלו מנגנים. שיר אחר שיר לבש צורה, תווים שורבטו ונוספה עוד שורה.
"אולי סולו גיטרה? ואולי עוד מכה על המצילה?" שאלו מדי פעם החברים ולאט לאט התהוו להם העיבודים לשירים.
 
 
כאשר הרגישו השבעה שהם מוכנים לביצוע, יצאו שוב השליחים לתור אזורי תעשייה ברחבי הארץ כדי למצוא אולפן ראוי למשימה. כעבור זמן מה הוחלט ברוב קולות שהתקליט יוקלט ב"ברדו" אולפני הקלטות.
כבל פה, כבל שם, מיקרופון, פסנתר, מגבר ומאוורר. עובדי האולפן עמדו בגבורה בכל משימה שניתנה להם. יוסי חסון מיקם על התופים מיקרופון, ביל צור השתלט על כל הסיפור ואילו ארז כספי בישל את הצלילים של כל הכלים. יצא טעים.
 
 
אך אויה, נזכרו החברים, מלבד השירים צריך גם ציורים. מודעות פורסמו, פגישות התקיימו ולבסוף נמצאו שתי עלמות-חן נחמדות ומוכשרות גם כן.
יערה בוכמן הפליאה במכחולה לצייר את כל העלילה ועל נירית בנימיני הוטלה המשימה לסדר ולעצב כל ציור ומילה.
 
זהו זה בקצרה